Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu Zábřežsko ve Štítech

Den mikroregionu Zábřežsko ve Štítech

Poslední květnová sobota ve Štítech patřila tradičnímu Štíteckému jarmarku, který byl letos spojen se Dnem Mikroregionu Zábřežsko. V bohatém kulturním programu vystoupily místní taneční skupiny, děti z mateřské školy, žákyně pěveckého oddělení ZUŠ a taneční dvojice z Vyšehoří. K dopolední slavnostní atmosféře zahrál Junior Big Band Lanškroun a hudební kapela Méďa Band.

Odpolední program na pódiu zahájila známá pěvecká dvojice Eva a Vašek. Uskutečnilo se také vysvěcení sochy sv. Jana Nepomuckého. Na jarmarku se nabízely nejrůznější řemeslné výrobky, bohaté občerstvení a pouťové atrakce.

Součástí Dne Mikroregionu Zábřežsko byly prezentace obcí na stáncích, soutěže a sportovní klání. Soutěžilo se o titul Nejlepší sváteční koláč mikroregionu Zábřežsko. Ten nejlepší upekla Blanka Poláchová ze Štítů, druhé místo získala Eva Drahníková ze Zábřeha a třetí místo obsadila Lenka Langhammerová ze Štítů.

Do fotografické soutěže na téma Nejzdařilejší projekty naší obce dorazilo sedmdesát fotografií. Hlasování veřejnosti rozhodlo o pořadí: 1. místo Ivo Žouželka ze Štítů, 2. místo Václav Hampl z Dubicka, 3. místo Jiří Flášar z Brníčka.

Výsledky sportovních turnajů byly následující:
Malá kopaná: Zábřeh, Rájec, Nemile, Štíty, společné 5. a 6. místo sdílelo Dubicko a Brníčko.
Nejlepším hráčem fotbalu byl vyhlášen Lukáš Hajtmar ze Zábřeha, nelepším brankářem Zdeněk Hajtmar z Nemile a nejlepším střelcem Filip Maršálek ze Zábřeha.

Stolní tenis: Jedlí, Postřelmov, Štíty, Zábřeh, Leština, Hrabová, Nemile, Brníčko.

Tenisový turnaj družstev: Zábřeh, Dubicko, Štíty, Leština, Postřelmov, Jedlí, Štíty B.

Prezentace obcí
Na stáncích prezentovaly obce Nemile, Lukavice, Jedlí, Horní Studénky, Dubicko, Svébohov, Štíty - Crhov a Zábřeh.

Fotogalerie

Datum zveřejnění: 1. 6. 2015  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz