Úvod Dokumenty Novinky Den s Českým rozhlasem v Dubicku

Den s Českým rozhlasem v Dubicku

Prezentace Mikroregionu na Dni s Českým rozhlasem v Dubicku, 24. 8. 2019 

Při příležitosti Dne s Českým rozhlasem, který se konal 24. 8. 2019 v Dubicku byla prezentována činnost Svazku obcí Mikroregionu Zábřežsko.

Návštěvníci měli možnost seznámit se s historií Mikroregionu prostřednictvím fotogalerie a také s realizovanými projekty. K nahlédnutí poskytl pan starosta Postřelmova Jiří Pumprla historickou publikaci vydanou Mikroregionem o již neexistující obci Závořice s názvem „Závořice, příběh vesnice zatopené rybníkem“

Kromě propagačních map a materiálů byla k dispozici velká mapa, kam zájemci aktivně umisťovali barevné špendlíky do místa, odkud přijeli navštívit Dubicko. Mezi návštěvníky byli nejen obyvatelé Dubicka, ale i obyvatelé blízkých, či vzdálenějších obcí Mikroregionu.

Součástí programu byl živý vstup do vysílání Českého rozhlasu formou rozhovoru s předsedou Mikroregionu a starostou města Zábřeh panem Františkem Johnem a se starostou Dubicka panem Václavem Hamplem.

Nechyběla ani účast představitelů MAS Horní Pomoraví, o. p. s. se svými prezentacemi – regionální značkou JESENÍKY originální produkt® a vzdělávacím projektem MAP vzdělávání na území ORP Zábřeh II. Malí návštěvníci měli možnost si aktivně vyzkoušet práci s kladívkem a vrtačkou a také hravou formou si ještě před začátkem školního roku zopakovat matematiku, čtenářství, jazykové znalosti a svoji zručnost. Ve stánku se představila také legorobotika ve výuce nebo putovní kufříky plné zajímavých knížek.

Fotogalerie:  http://www.zabrezsko.cz/fotogalerie/den-s-cro-v-dubicku-24-8-2019

 

 

Datum zveřejnění: 5. 9. 2019  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz