Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu Zábřežsko 2011

Den mikroregionu Zábřežsko 2011

V sobotu 28.5. se ve Štítech uskutečnil 8. ročník Dne Mikroregionu Zábřežsko a tradiční Štítecký jarmark. 

I přes nepřízeň počasí se podařilo uskutečnit celý plánovaný kulturní i sportovní program, který sledovalo početné obecenstvo. Na podiu představily taneční a pěvecké soubory z našeho regionu i soubor polských partnerů, děti ze základních a mateřských škol, mažoretky, břišní tance i dechová hudba. Osm obcí Svazku se prezentovalo také na stáncích, ve kterých návštěvníci mohli ochutnat například svébohovské bramboráky, farmářskou uzeninu z Horních Studének, dubickou tlačenku, zábřežské koláčky nebo postřelmovskou slivovici. Rohelští s sebou přivezli sladké plněné rohelské rohlíky, jejichž ochutnávku uspořádali přímo u podia.

Na řemeslném jarmarku bylo možné obdivovat řezbářské a keramické výrobky, umělecké kování, malované obrazy, ručně vyráběné šperky a mnoho dalšího. Z občerstvení nechyběly ovčí sýry, trdelníky, štramberské uši, uzeniny, ale také medovina či bylinné šťávy.

Desítky návštěvníků zavítaly na Den otevřených dveří do místní základní školy, kde zhlédly výstavu keramiky, vyzkoušely si funkčnost interaktivní tabule a fyzikální pokusy v nově zmodernizované učebně.

V Sokolovně se konala výstava loveckých trofejí. Připravena zde byla také výtečná myslivecká kuchyně.

Pro malé návštěvníky připravil skautský oddíl Hledači Štíty v prostorách dvora místní fary zajímavé soutěže. Nechybělo ani indiánské teepee.

Velkému zájmu veřejnosti se těšila cukrářská soutěž, na kterou se přihlásilo 27 účastnic s cukrářskými výrobky z celého mikroregionu. Soutěžilo se o uznání odborné poroty a také o cenu veřejnosti. V množství výrobků převažovaly dorty, ale byly zde i rolády, koláčky a drobné zákusky. Hlasování o cenu veřejnosti se zúčastnilo 376 osob. Veřejnost za vítězku zvolila, stejně jako porota složená ze starostů obcí, paní Alenu Opravilovou ze Zvole, která upekla mistrovský kousek - přesnou napodobeninu kostela ve Zvoli. Druhé místo získala autorka pečené mandolíny paní Ludmila Štaiglová z Bohuslavic a na třetím místě se umístila paní Vlasta Jalůvková z Crhova s bílým dortem s modrými květy. Po ukončení hlasování se všechny cukrářské výrobky nabízely široké veřejnosti k ochutnání.

Součástí Dne Mikroregionu Zábřežsko byl i sportovní program. V malé kopané se utkalo 6 družstev, mezi kterými Postřelmov obhájil své loňské prvenství, a z turnaje si odvezl putovní pohár pro vítěze. Sportovní klání bylo nově doplněno o nohejbalový souboj trojic, ve kterém soupeřilo 12 družstev. Vítězem v tomto turnaji se stala obec Rájec.

Věříme, že i přes nevlídné počasí si návštěvníci ze Dne Mikroregionu Zábřežsko a Štíteckého jarmarku odnesli příjemné vzpomínky.

 

Výsledky soutěží 

Cukrářská soutěž (27 účastnic):
1. místo – Alena Opravilová, Zvole
2. místo – Ludmila Štaiglová, Bohuslavice
3. místo – Vlasta Jalůvková, Crhov

Turnaj v malé kopané (6 družstev):
1. místo – Postřelmov
2. místo – Svébohov
3. místo - Štíty
Dále pak Rovensko, Horní Studénky, Kamenná.

Turnaj v nohejbale (12 družstev):
1. místo – Rájec
2. místo – Kamenná
3. místo - Jedlí
Na dalších místech Hněvkov, Postřelmůvek, Zábřeh, Dubicko, Štíty "A", Postřelmov, Štíty "B", Hrabová, Hynčina.

Prezentace obcí:
Na stáncích se prezentovaly obce Dubicko, Horní Studénky, Hynčina, Hoštejn, Jedlí, Postřelmov, Svébohov, Zábřeh i mikroregion Zábřežsko.

Fotografie ze Dne mikroregionu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 2. 6. 2011  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz