Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu Zábřežsko 2012

Den mikroregionu Zábřežsko 2012

V příjemné, téměř letní, atmosféře se v sobotu 26. května v Postřelmově uskutečnil 9. ročník Dne mikroregionu Zábřežsko.

V příjemné, téměř letní, atmosféře se v sobotu 26. května v Postřelmově uskutečnil 9. ročník Dne mikroregionu Zábřežsko. Pro návštěvníky byl připraven velice zajímavý program. Na kulturní scéně se objevily děti z desítky obcí mikroregionu. Ve vystoupeních převažovaly líbivé mažoretky, ale na originalitě neztratily ani děti ze základních a mateřských škol našeho regionu. K poslechu zahrála místní dechová kapela a skupina VKV z Leštiny. Pro veřejnost byly po celou dobu akce k dispozici lahodné ochutnávky v rekordních 14 stáncích obcí mikroregionu. Prezentace obcí byly doplněny prodejem místních originálních produktů, mezi kterými nechyběly ani výrobky s unikátní značkou „JESENÍKY originální produkt“. Všichni také mohli ochutnat výtečné zvěřinové speciality připravené místním mysliveckým sdružením.

V rámci akce bylo možné navštívit nově rekonstruovanou základní školu, prohlédnout si zdejší učebny nebo vyzkoušet speciální učební pomůcky. Otevřená byla také mateřská škola, penzion pro seniory, moderní sportovní hala i nový obecní úřad. Zpřístupněním hrobky Bukůvků z Bukůvky bylo zájemcům umožněno nahlédnout do historie zpestřené poutavým výkladem.

Příznivci sportu mohli vybírat ze tří turnajů – v malé kopané, stolním tenisu, tenisu – a hasičské soutěže. Vítězství v turnaji v malé kopané „O putovní pohár mikroregionu Zábřežsko“ obhájilo družstvo z Postřelmova. V tenisové čtyřhře zvítězil pár ze Zábřeha, stolní tenis vyhrál Postřelmov I. Ocenění za první místo v hasičské soutěži putovalo do Leštiny.

Za všechny, kteří se na organizaci celé akce podíleli, věříme, že se ze Dne mikroregionu Zábřežsko domů odcházelo s příjemnými pocity. Nashledanou se těšíme i příště.

Výsledky soutěží

Malá kopaná
1. Postřelmov
 
2. Postřelmůvek
 
3. Rájec
 
4. Svébohov
 
5. – 8. Brníčko, Hoštejn, Hrabová, Leština
 
9. Jedlí
 
 
Stolní tenis
1. Postřelmov I
 
2. Štíty
 
3. Dubicko
 
4. Zábřeh
 
5. Kamenná
 
6. Postřelmov II
 
 
Tenis
1. Zábřeh I
 
2. Postřelmov II
 
3. Postřelmov I
 
4. Štíty II
 
5. Dubicko
 
6. Jedlí
 
7. Rájec
 
8. Štíty I
 
9. Zábřeh II
 
 
Hasičská soutěž
1. Leština I
 
2. Leština II
 
3. Hrabová
 
4. Zábřeh
 
5. Postřelmov
 
6. Horní Studénky

Prezentace obcí

Na stáncích prezentovaly obce Postřelmov, Zábřeh, Rájec, Zvole, Lukavice, Leština, Hoštejn, Hrabová, Brníčko, Horní Studénky, Dubicko, Svébohov, Jedlí, Hynčina, mikroregion Zábřežsko.

Fotografie ze Dne mikroregionu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 1. 6. 2012  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz