Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu Zábřežsko 2014

Den mikroregionu Zábřežsko 2014

Do Hrabové se v sobotu 24. května sjelo velké množství dětí i dospělých odpočinout si a pobavit se na Dni mikroregionu Zábřežsko a oslavách 670 let existence obce.

Den mikroregionu byl letos pořádán již po jedenácté. Hrabovští měli organizaci akce propracovanou do nejmenšího detailu. Odměnou jim byli spokojení návštěvníci, kteří mohli zhlédnout moderní prostředí budov místní základní a mateřské školy s ekologickým zaměřením, výstavu literárních a výtvarných prací dětí škol z mikroregionu na téma RETRO – aneb co bylo moderní v dobách mých prarodičů, projít prostory kaple sv. Matouše i kostela Českobratrské církve evangelické, vyšplhat do hvězdárny pod jeho střechou, navštívit Regionální muzeum či muzeum Selská světnice. Na hřišti byl po celý den připraven skvělý kulturní program s množstvím dětských tanečních představení, zábavou pro děti, kouzelnickými triky, dechovkou i večerním karnevalem. Celkem 14 obcí mikroregionu využilo příležitosti neformálního setkání s veřejností a ve stáncích prezentovalo svou činnost, úspěchy či místní speciality – koláčky, uzeniny i bramboráky. V občerstvovacích kioscích byla k mání zvěřina, ryby i grilované speciality. V Hrabové bylo možné volný den prožít v příjemné, přátelské atmosféře.

Prezentace obcí a spřátelených organizací
Na stáncích prezentovaly obce Zábřeh, Bohuslavice, Jedlí, Lukavice, Rájec, Kamenná, Svébohov, Brníčko, Zvole, Horní Studénky, Leština, Dubicko, Postřelmov, Hrabová, mikroregion Zábřežsko, MAS Horní Pomoraví a DDM Krasohled.

Výtvarná a literární soutěž
Za soutěžní práce děkujeme školám: Základní škola a Mateřská škola Hrabová, Základní škola a mateřská škola Dubicko, Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové 1503/15, 3. základní škola Zábřeh, Školská 406/11, ZŠ Boleslava Hrbka a MŠ Leština, Základní škola a Mateřská škola Rájec, Základní škola Kosov, Základní škola a Mateřská škola Kolšov, Základní škola a mateřská škola Brníčko, Základní škola a mateřská škola Rohle, Základní škola a Mateřská škola Hoštejn, Základní škola Postřelmov, Základní škola a Mateřská škola Jedlí, Základní škola a mateřská škola Kamenná, Základní škola a mateřská škola Svébohov, Základní škola a Mateřská škola Lukavice, Základní škola a Mateřská škola Bohuslavice, Mateřská škola POHÁDKA Zábřeh.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 2. 6. 2014  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz