Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu 2006

Den mikroregionu 2006

Již po třetí se představily obce mikroregionu svým obyvatelům. Tentokrát v Postřelmově.

DEN MIKROREGIONU ZÁBŘEŽSKO – POSTŘELMOV 20.5.2006

Výsledky soutěží:

Již po třetí se představily obce mikroregionu svým obyvatelům. Tentokrát v Postřelmově. Sedmnáct ze třiceti členských obcí aktivně představilo sebe, svou historii, své místní firmy a místní produkty v nápaditě vyzdobených stáncích na Dni mikroregionu Zábřežsko. Na jejich stáncích bylo možné ochutnat například Rohelský rohlík, svatební cukroví z Rájce, další cukrářské, pekařské a uzenářské výroky obcí v obcí včetně slivovice. Bylo možné si také prohlédnout výrobky firem sídlících v jednotlivých obcí či alespoň výrobky dětí ze školek a základních škol, nebo i nejrůznějších spolků působících na obcích.l Ostatní obce byly zastoupeny v hromadné prezentaci na informačních panelech.

Zábřeh představil pekařské a cukrářské výrobky firmy Vašíček a uzenářské výrobky firmy Rýznar, ale také kola vyrobená u nově usídleného investora – firma Masterbike.

Svůj stánek v Postřelmově měl i Svazek obcí Mikroregion Zábřežsko, v němž se prezentovaly základní informace o svazku, společné projekty obcí v rámci svazku, vznik Místní akční skupiny MAS ZÁBŘEŽSKO, o.p.s., která sdružuje podnikatele, neziskové organizace a obce za účelem spolupráce a přípravy společných projektů a která je stále otevřená novým členům se zájmem o rozvoj „naší“ venkovské oblasti, další sdělovanou informací byla také partnerská spolupráce Mikroregion Zábřežsko s Olomouckým krajem. Na Dni mikroregionu se také soutěžilo, diváci mohli ve stánku Chromče, která se pyšní svým slavným rodákem – obrem Drásalem, zvítězit v soutěži o nejvyššího muže a nejvyšší ženu. Mikroregion si pro návštěvníky připravil vědomostní kvíz s otázkami vztahujícímu se k mikroregionu a jeho jednotlivým obcím.  Byla také vyhlášena soutěž o nejhezčí prezentaci obce.

Letošní Den mikroregionu byl výjimečný účastí zahraničních partnerských obcí ze Slovenska a Polska, takže k vidění byl i stánek Lambinowic, tento region spolupracuje s obcí Kamenná v rámci příhraniční česko-polské spolupráce.

Vedle stánků obcí využili příležitosti k představení svých volebních programů také politické strany. Svou činnost předvedl také Dívčí klub z Postřelmova při prezentaci vlastních výrobků a také skupina potulných rytířů, kteří rozložili svůj stan, zbraně a svá brnění na prostranství za školou.

Smyslem pravidelně konajících se setkávání je představit mikroregion především jeho obyvatelům, seznámit je s potenciálem regionu, s výjimečnými místními výrobky a produkty a posílit tak tzv. regionální patriotismus, dále pak představit území mikroregionu jeho ostatním regionům a zástupcům kraje, případně poslancům - zviditelnit mikroregion.

V rámci programu bylo vedle sportovního klání obcí v kopané, tenise, stolním tenise a hasičské soutěže také představení kulturní činnosti na jednotlivých obcí. Opravdu bohatý program od 10:00 do téměř 18:00 hod. zaujal všechny věkové kategorie diváků. Na jevišti defilovali dětské skladbičky v podání školek z několika obcí mikroregionu, dále pak scénky a taneční sestavy žáků základních škol, mažoretky, estrádní skupiny a také další spolky dětí i dospělých se svým programem.

Unikátní byla také možnost prohlédnout si Hrobku Bukůvků z Bukůvky, která byla v rámci Dne mikroregionu s odborným výkladem přístupná veřejnosti.

Den mikroregionu je jakýmsi neformálním setkáním obcím, při němž se mohou obce mezi sebou navzájem motivovat při shlédnutí svých kulturních programů, svých prezentací, ale slouží také k posílení spolupráce mezi starosty, potažmo obcemi mikroregionu.

  

Stolní tenis:

Hasiči muži:

 

 

1)     Štíty

 

1)      Rohle

 

2)     Jedlí

 

2)      Lesnice

 

3)     Nemile

 

3)      Kolšov

Tenis:

 

Hasiči ženy:

 

 

1)     Postřelmov I

 

1)       Rohle

 

2)     Ruda nad Moravou

 

2)       Ráječek

 

3)     Postřelmov III

 

3)       Hrabová

Kopaná:

 

VETERÁNI:

 

 

1)     Postřelmov

 

1)       Leština

 

2)     Leština

 

2)       Rohle

 

3)     Nemile

 

 

Výtvarná soutěž „Co se ti nejvíce líbí na Tvé obci“:

 

 

 

 

 

1)     Nikolka Černohousová (MŠ Štíty)

 

2)     Adélka Sršňová (MŠ Štíty)

 

 

3)     Michalka Žerníčková (MŠ Štíty)

 

ZŠ 1. stupeň

 

 

 

1)     Hana Čmakalová (ZŠ Chromeč)

 

 

2)     Simona Švestková (ZŠ Leština)

Lucie Kamlarová (ZŠ Chromeč)

 

 

3)     Michaela Bezděková (ZŠ Jedlí)

Pavla Unzeitigová (ZŠ Leština)

 

ZŠ 2. stupeň

 

 

 

1)     Žaneta Svrčinová (ZŠ Postřelmov)

 

 

2)     Ivana Pavlíková (ZŠ Postřelmov)

 

 

3)     Eva Kolrová (ZŠ Dubicko)

Hana Vachutková (ZŠ Dubicko)

 

Kolektivní práce:

 

 

 

1)     ZŠ Svébohov

 

 

 

2)     ZŠ Rohle

 

 

 

3)     ZŠ Kamenná

 

Fotografie ze Dne mikroregionu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 20. 6. 2006  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz