Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu 2007

Den mikroregionu 2007

V sobotu dne 26. května 2007 proběhl již čtvrtý ročník Dne Mikroregionu Zábřežsko. Jejím hostitelem se pro letošní rok stala obec Hoštejn.

Den Mikroregionu Zábřežsko - Hoštejn 26.5.2007

V sobotu dne 26. května 2007 proběhl již čtvrtý ročník Dne Mikroregionu Zábřežsko. Jejím hostitelem se pro letošní rok stala obec Hoštejn.

Den mikroregionu je neformální způsob setkávání obcí, které tak mají příležitost se mezi sebou vzájemně motivovat při shlédnutí svých kulturních programů či svých prezentací. Slouží také k posílení spolupráce mezi starosty resp. obcemi mikroregionu, k přiblížení Mikroregionu Zábřežsko veřejnosti.

Kulturní program a prezentace obcí letošního ročníku se uskutečnila na návsi pořadatelské obce. Od 10:00 hodin návštěvníky Dne Mikroregionu Zábřežsko bavil soubor Markovice (Postřelmov), taneční skupina Intro (Postřelmov), děti z mateřských škol Hoštejn, Dubicko a Jedlí, mažoretky „Smolíci“ (Postřelmov), děti ze ZŠ Jedlí, Hrabová a Rájec. Součástí bylo také vystoupení polských partnerů z Lambinowic.

Dvanáct ze třiceti obcí mikroregionu se aktivně prezentovalo v nápaditě vyzdobených stáncích. Obce seznamovaly účastníky akce se svou historií, místními produkty a dalšími atraktivitami a zajímavostmi. Nechyběly ani ochutnávky místních specialit. Na stáncích byla nabízena slivovice, medovina, domácí koláče, nejrůznější uzeniny i tlačenka. Současně obce soutěžily „o nejzajímavější prezentaci obce“. Návštěvníky Dne Mikroregionu Zábřežsko nejvíce zaujala prezentace města Zábřeh, které si odtud odvezlo vítězný pohár. V rámci dne otevřených dveří mohli zájemci nahlédnout do prostor místní základní školy.

Pro příznivce sportovních aktivit byla přichystána soutěž v malé kopané. Turnaje se zúčastnily týmy z 10 obcí. Putovní pohár mikroregionu určený vítězi si nakonec odvezlo družstvo z Postřelmova.

Součástí programu byla i akce Krajského úřadu Olomouckého kraje „Kolmo za poznáním Olomouckého kraje“ spojená s cyklistickým výletem. Pro zájemce byla připravena trasa Zábřeh – Hoštejn – Drozdovská Pila – Štíty - Horní Studénky – Svébohov – Rovensko – Zábřeh. Objevovat krásy mikroregionu se vydalo na padesát cyklistů. Zastávka na Dni Mikroregionu Zábřežsko v Hoštejně představovala příjemné zpestření cyklo výletu. 

Výsledky soutěží:

Soutěž o nejlepší prezentaci obce: Zábřeh

Turnaj v malé kopané:       

  1. místo Postřelmov

  2. místo Rájec

  3. místo Štíty

  4. místo Postřelmůvek 

Fotografie ze Dne mikroregionu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 26. 6. 2007  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz