Mikroregion Zábřežsko 


Dnes je: 18. 4. 2024
Svátek má: Valérie


Počet návštěv:Mapový portál

Informační centrum


Zápis a usnesení_VH MiZ_3_20.6.23 [PDF, 320.49 KB]

10. 7. 2023


Pozvánka na Den Mikroregionu Zábřežsko v Postřelmůvku [PDF, 687.8 KB]

14. 6. 2021 Srdečně Vás zveme na setkání obyvatel našeho mikroregionu, které se uskuteční v Postřelmůvku, v sobotu 19. 6. 2021 od 9,00 hodin.


Pozvánka na houslový koncert Pavla Šporcla v Postřelmově [JPG, 612.87 KB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na koncert Miroslava Palečka v Postřelmově [PDF, 3.34 MB]

16. 9. 2020  


Pozvánka na setkání seniorů ve Vyšehoří 18. 9. 2020 [PDF, 5.18 MB]

16. 9. 2020 Setkání seniorů se letos uskuteční podruhé, naše seniory přivítá obec Vyšehoří. Těšíme se na Vás s bohatým programem, ve venkovním areálu hřiště,  v pátek 18. září od15,00 hodin.  


Úvod Aktivity Dny mikroregionu Zábřežsko Den mikroregionu 2010

Den mikroregionu 2010

Štíty hostily v sobotu 22. května již sedmý ročník slavnostního Dne mikroregionu Zábřežsko, jehož součástí byl také řemeslný jarmark, fotografická výstava, prezentace podnikatelské sféry a sportovní turnaje. Základní škola připravila den otevřených dveří a výstavu prací keramického kroužku.

Slavnostní zahájení se konalo na hlavním podiu v 9:00 hodin za přítomnosti významných hostů a starostů obcí mikroregionu Zábřežsko. Náměstí ožilo díky bohatému kulturnímu programu, ve kterém vystoupily děti z mateřských školek z Hoštejna, z Jedlí, ze Štítů, a také děti z MŠ a ZŠ Rájec. Dále se představila Zábřežská formace Junior Big Band, taneční skupina X-treme z Dubicka, estrádní skupina VEŠ z Leštiny, taneční soubor scénického tance Intro Postřelmov a dechová hudba Boršičanka. Připravených vystupujících souborů však bylo mnohem více, ale program musel být k lítosti všech předčasně ukončen kvůli nelítostné bouřce, která se přihnala před druhou hodinou odpolední.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie se konala mše svatá, kterou celebroval generální vikář Mons. Josef Nuzík. Po mši proběhlo žehnání věžních hodin. Odpoledne v kostele patřilo pěveckému vystoupení.

V budově štítecké radnice byla instalována fotografická výstava, kterou si přišly prohlédnout desítky návštěvníků. Autoři vystavovaných fotografií jsou občané z našeho mikroregionu, pro něž je fotografování pouze vášnivým koníčkem, a tímto způsobem přispěli k prezentaci svých obcí. Výstavu bude možné navštívit do 30. června 2010.

Některé obce se představily přímo ve vlastních stáncích, na kterých nechyběly ani ochutnávky místních produktů, a tak jsme mohli ochutnat svébohovské bramboráky, hoštejnské koláčky a věnečky, pečivo z Dubicka či sladké koblížky a královskou medovinu z Brníčka.

Pro dětské návštěvníky připravil skautský oddíl Hledači Štíty v městském parku koutek plný her a zábavy, ve kterém nechybělo ani indiánské teepee. V místní sokolovně zájemcům předvedl svou magii sympatický kouzelník.

Sportovní fanoušci si přišli na své při turnaji obcí v malé kopané, ze kterého vyšlo vítězně družstvo z Postřelmova, na druhém místě se umístili hráči z Hrabové a třetí místo patřilo týmu z Kamenné. V Sokolovně se odehrával turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnily týmy z deseti obcí. Prvenství patřilo opět hráčům z Postřelmova, druhé místo obhájilo Dubicko a na třetím místě se umístili hosté z Mohelnice.

V tento slavnostní den se nezapomnělo ani na povodněmi zaplavené obce. Po celý den byly umístěny v kostele a v informačním centru kasičky, do kterých se vybírala finanční pomoc pro obec Troubky u Přerova. Návštěvníci Dne Mikroregionu Zábřežsko věnovali do těchto kasiček celkem 6 296,- Kč a Město Štíty věnovalo ze svého rozpočtu dalších 20 000,- Kč, které byly v pondělí 24.5. odeslány na účet č. 43-6947840237/0100, VS 9, který za tímto účelem zřídila přímo obec Troubky. Všem dárcům patří velké poděkování za tuto finanční pomoc.

Věříme, že se Vám na Dni mikroregionu Zábřežsko ve Štítech líbilo, a těšíme se opět nashledanou.
 
Výsledky soutěží
Turnaj v malé kopané (9 mužstev):
1.     Postřelmov
2.     Hrabová
3.     Kamenná
 
Turnaj ve stolním tenisu (10 družstev):
1.     Postřelmov
2.     Dubicko
3.     Mohelnice
 
Prezentace obcí
 
Na stáncích se prezentovaly obce Brníčko, Dubicko, Horní Studénky, Hoštejn, Hynčina, Jedlí, Svéhobov (2x) a město Zábřeh.
 
Nástěnky na výstavu doručily obce Drozdov, Rájec, Sudkov, Zborov a Zvole. Samostatnými nástěnkami byly prezentovány také zajímavosti a atraktivity mikroregionu Zábřežsko.
 
Fotografie obcí zaslali občané Zdeněk Hubáček, Rájec; Richard Růžička, Postřelmov; Ivo Cygrýd, Horní Studénky; Oldřich Prokop, Štíty; Libor Kočnar, Štíty; Martina Šťastná, Svébohov; František John, Zábřeh.
 

 Fotografie ze Dne mikroregionu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Datum zveřejnění: 22. 6. 2010  |  doporučit na Facebook

 

mapa stránek  |  prohlášení o přístupnosti  |  webmaster  |  Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena.

tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz